Linux

Linux je v informatice označení pro unixový operační systém. Linux je šířen v podobě distribucí, které je snadné nainstalovat nebo přímo používat (tzv. Live CD). Zároveň se díky použitým licencím jedná o volně šiřitelný software, takže je možné ho nejen volně používat, ale i dále upravovat a distribuovat (kopírovat, sdílet). Tím se Linux odlišuje od proprietárních systémů (např. Microsoft Windows či Mac OS X), za které je nutné platit a dodržovat omezující licence.
V oblasti Linuxu nabízí ICT Pro širokou škálu služeb na bázi mnohaletých zkušeností a to od instalací, správy systému a komplexní podpory až po vysoce odborná školení, kde se studenti učí kompilovat jádro systému nebo dokonce vyvíjet systém jako takový v jazyce C. ICT Pro je partnerem mezinárodní společnosti a certifikační autority v oblasti Linux – Linux Professional Institute (LPI) a zajišťuje s tím související služby školení a certifikace.

Pokud máte zájem o školení a kurzy v oblasti Linux, využijte naší ucelené nabídky, kterou naleznete na vzdělávacím portále www.skoleni-ict.cz.